Ettornas Julbak 9/12

ETTORNAS JULBAK 9/12
 
Nu har det blivit dags för Ettornas julbak! Lördagen den 9 december kl. 13.00-15.00 kommer vi att baka och dekorera tillsammans i skolans hemkunskapslokal på plan 1. Julbaket avslutas med att vi dricker saft och provsmakar det vi bakat. Det är bra om ditt barn har ätit lunch innan julbaket.
 
Anmäl ditt barn genom att swisha 30 kr (självkostnadspris) till Cecilia Sundelin 0708-89 88 09 senast den 1/12, märk swishen med ditt barns namn. Om ditt barn har någon allergi, komplettera anmälan med ett mail med allergiinfo till ceciliasundelin@yahoo.com.
Antalet platser i hemkunskapslokalen är begränsat, vilket gör att jag kommer behöva bekräfta varje anmälan allt eftersom. Avvakta alltså en bekräftelse på er anmälan/swish. Vi kommer även behöva ett antal föräldrar på plats, hör av dig till mig om du vill vara med under julbaket. Ju fler föräldrar som kan vara med, desto fler barn kan komma och baka med oss. Om platserna skulle ta slut skriver jag en kommentar till detta blogginlägg.

 

VÄLKOMNA!

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

3 × fem =